Návod ako si urobiť trendové účesy – Omladnut.sk

Návod ako si urobiť trendové účesy

sebejiste vlnupr

Svetovo uznávaná hairstylistka Sally Brooksová pripravila kolekciu trendových účesov pre nadchádzajúcu sezónu. Ponúkame vám postup ako si najtrendovejšie „dielka“ urobiť priamo doma.

Sebaisté vlny

„Nenútená elegancia – stredová cestička rozdeľuje účes tak, aby vlasy jemne splývali z tváre a v kaskádach nespútaných vĺn spadali na ramená v tomto romantickom účese.“ ‐ Sally Brooksová

Na jeho úpravu budete potrebovať:
• Šampón a kondicionér pre žiarivú farbu Color Crystal Gloss NIVEA
• Obnovujúca minútová kúra pre dlhé vlasy Long Repair NIVEA
• Penové tužidlo pre vlnité vlasy Flexible Curls NIVEA
• Difuzér alebo kónickú kulmu
AKO UPRAVIŤ PRIRODZENE VLNITÉ VLASY:
1. Ku korienkom a strednej dĺžke vlasov votrite penové tužidlo pre vlnité vlasy NIVEA Flexible Curls, aby sa vlasy po vysušení nekrepatili.
2. Potom po stredne veľkých prameňoch všetky vlasy jednoducho natočte na prsty smerom od tváre a vyfúkajte difuzérom. Vlasy sa tak nebudú krepatiť a vlny získajú jasnejšie kontúry.
3. Až budú vlasy celkom suché, rozdeľte vlasy na tenšie pramene, získate tak drobnejšie vlny a vlasy získajú na objeme.
AKO UPRAVIŤ PRIRODZENE ROVNÉ VLASY:
1. Vlasy rozdeľte na dva diely – vrchný a spodný, a pomocou kónickej kulmy začnite vlniť najskôr spodný diel vlasov. Jednoducho natočte vlasy na bokoch po stredne veľkých prameňoch smerom od tváre k zátylku.
2. Vrchný diel vlasov rozdeľte pomocou stredovej cestičky a postupujte rovnakým spôsobom – opäť vlasy natáčajte smerom od tváre. Moderný nádych docielite, ak pri korienkoch necháte vlasy rovné.
3. Keď máte všetky vlasy natočené, rozdeľte ich na tenšie pramene, tak bude účes jemnejší a vlasy získajú tvar.
TIPY SALLY BROOKSOVEJ:
• Zvlnené vlasy môžu vyzerať suchšie a bez lesku a tvaru. Ak im chcete dodať hydratáciu, určite raz týždenne použite intenzívnu kúru (napr. Minútovú kúru pre žiarivú farbu Color Crystal Gloss). Zdravé vlasy získajú prirodzenú pružnosť a tvar, a budú sa ľahšie upravovať.

Romantika

Na jeho úpravu budete potrebovať:

Šampón pre zväčšenie objemu Volume Sensation NIVEA , Penové tužidlo pre zväčšenie objemu Volume Sensation NIVEA, Lak pre zväčšenie objemu Volume Sensation NIVEA, kefu s prírodnými štetinami, nahrievacie nátačky

Ako vlasy upraviť:

1. Votrite penové tužidlo pre zväčšenie objemu NIVEA Volume Sensation od korienkov ku končekom a vlasy rovnomerne prečešte – tým získajú väčšiu pevnosť a lepšie si udržia tvar a väčší objem. Potom vlasy v predklone vysušte fénom a zároveň prečesávajte kefou s prírodnými štetinami. S fúkaním začnite pri korienkoch tak, že vlasy zdvihnete od hlavy hore, tak docielite väčší objem a pohyb. Prečesávajte vlasy, kým nebudú celkom suché.

2. Potom natočte všetky vlasy na zhruba 10 nahrievacích nátočok  smerom dopredu k tvári a natáčky nechajte vyhcladnúť. Po vychladnutí ich zložte. Potom sa opäť predkloňte a vlasy dôkladne prečešte kefou s prírodnými štetinami. Váš účes tak bude vzdušný a nespútaný.

3. Dajte hlavu hore a upravte tvar účesu podľa seba. Moderná je cestička napríklad nízko na boku. Zafixujte lakom.

Pôvabné vlny

Na jeho úpravu budete potrebovať:
• Obnovujúci šampón a kondicionér pre dlhé vlasy Long Repair NIVEA
• Penové tužidlo pre oslňujúci lesk Diamond Gloss NIVEA
• Lak pre oslňujúci lesk Diamond Gloss NIVEA
• Širokú kónickú kulmu
• Kefu s prírodnými štetinami

AKO VLASY UPRAVIŤ:
1.Než začnete vlasy umývať šampónom, dôkladne ich prečešte kefou s prírodnými štetinami, aby neboli spletené a zamotané. Po umytí votrite do vlasov penové tužidlo pre oslňujúci lesk NIVEA Diamond Gloss. Tak posilníte stavbu vlasov a zabránite odstávaniu, povrch vlasov bude hladký a lesklý.
2.Potom vlasy vyfénujte cez kefu s prírodnými štetinami. Prúd vzduchu smerujte dole po raste vlasových šupiniek, aby vlasy zostali hladké a ich povrch lesklý ako sklo.
3.Keď sú vlasy suché, vytvarujte ich pomocou širokej kulmy do jemných vĺn. Najskôr vlasy rozdeľte na dva diely. Začnite s úpravou spodných vlasov tak, že ich natočíte smerom od tváre k druhej strane. Postupne po prameňoch natočte ďalšie vlasy rovnakým spôsobom. Vrchný diel vlasov upravte tiež tak.
4.Po natočení nechajte vlasy vychladnúť, a potom ich dôkladne prečešte kefou s prírodnými štetinami, aby sa vlny prepojili. Nakoniec účes zafixujte lakom pre oslňujúci lesk NIVEA Diamond Gloss.
TIPY SALLY BROOKSOVEJ:
• Pre zdravie vašich vlasov je veľmi dôležité, ako sa o ne staráte. Po umytí ich prečešte hrebeňom so širokými zubmi, ešte kým je vo vlasoch kondicionér. Potom kondicionér vymyte a vlasy jemne uterákom osušte, netrite silou. Než vlasy začnete upravovať, ešte raz ich prečešte hrebeňom so širokými zubmi.

Ak chcete vytvoriť dokonalé vlny, musíte vlasy dôkladne prečesať kefou. Pre lesklý vzhľad nastriekajte lak na kefu a vlasy upravte do konečného tvaru.

Lesklý chvost

Na jeho úpravu budete potrebovať:
• Šampón a kondicionér pre oslňujúci lesk Diamond Gloss NIVEA
• Penové tužidlo pre oslňujúci lesk Diamond Gloss NIVEA
• Kefu s prírodnými štetinami
• Guľatú kefu
Ako vlasy upraviť:
1. Pri vyfúkaní pripevnite k fénu plochú hubicu. Prúd vzduchu smerujte dole po smere rastu vlasových šupiniek, tým docielite vysoký lesk. Pri fénovaní vlasy prečesávajte plochou kefou od korienkov ku končekom.
2. Pre oblé tvary vymeňte ku koncu fénovania plochú kefu za guľatú, cez ktorú vyfúkajte ofinu i končeky vlasov, tak získajú nadýchaný tvar a lepšie ich zatočíte.
3. Tento hladký elegantný účes vytvoríte, ak zopnete všetky vlasy nahor do vysokého chvosta a stiahnete dlhou pružnou páskou. Pásku zaviažte na uzol, aby chvost pevne držal, konce neodstrihujte, ešte ich neskôr použijete.
4. Teraz oddeľte z chvosta jeden prameň a pripnite ho na bok, neskôr ním chvost obalíte. Zostávajúcu časť chvosta oviažte koncami pásky tak, aby vyčnieval od hlavy, a zaviažte na uzol.
5. Chvost oviňte oddeleným prameňom tak, aby zakrýval pásku, a pripnite vlásenkou. Nakoniec ho zafixujte lakom pre oslňujúci lesk NIVEA Diamond Gloss, aby vlasy neodstávali a získali dokonale žiarivý lesk.
Tip Sally:
• Podstatou tohto účesu je lesk, takže po vysušení fénom použite na sčesanie do chvosta kefu s prírodnými štetinami – tým dosiahnete vysoký lesk a skrotíte odstávajúce vlasy – pre lepší výsledok na kefu nastriekajte lak (napr. NIVEA Diamond Gloss).
• Pre dokonale hladký a žiarivo lesklý účes je dôležitý správny výber prípravkov. Vďaka minútovej kúre (napr. obnovujúca minútová kúra pre dlhé vlasy Long Repair) sa budú vlasy lepšie upravovať a spoľahlivo získajú vysoký lesk.

Zdroj: NIVEA