Ako si vybrať správnu omladzovaciu metódu? – Omladnut.sk

Ako si vybrať správnu omladzovaciu metódu?

Neviete sa zorientovať v množstve spôsobov omladzovania a vybrať si tú správnu a efektívnu? MUDr.Alexandra Novotná zo súkromnej kliniky Plastickej chirurgie a estetickej medicíny Esthetic nám prezradila, čo je pri antiagingu  dôležité.

 

 

 

Neexistuje najlepšia metóda, existuje len najvhodnejšia metóda pre daného klienta. Ľudia často krát sledujú novinky  a automaticky si myslia, že to čo je najnovšie, je aj najlepšie. Nie je to celkom pravda, pretože aj my stále používame metódy, ktoré sa používali pred dvadsiatimi rokmi a do dnešného dňa nie sú prekonané. Osobná konzultácia s odborníkom vám ušetrí peniaze a mnoho problémov.

Stále sa však vyvíjajú nové metódy, prípravky, prístroje…

Samozrejme aj v rámci existujúcich metód sa posúvajú hranice dopredu. Napríklad u laserov je veľmi dôležitá kvalita lasera. Fotorejuvenizácia sa dá urobiť na prístroji za dvetisíc Eur alebo za stotisíc Eur. Pri použití lepšieho lasera menej to bolí, popálenie kože je menšie a výsledný efekt je omnoho lepší. Veľakrát sa mi stáva, že mi niekto povie o mezoterapii za 50€. Dovolím si tvrdiť, že pri prípravkoch a roztokoch máme vďaka objemom výborné nákupné ceny, ale len náklady na roztoky na mezoterapiu sú okolo sto Eur. Takže dá sa polemizovať aj o kvalite roztokov, ktoré sa používajú.

Čím ženy najčastejšie štartujú svoj boj proti vráskam?

Väčšinou začínajú botulotoxínom na mimické vrásky, ktoré bývajú z určitých mimických zlozvykov, to znamená, že sa viacej mračia alebo špúlia peru, či žmúria oči. Okolo štyridsiatky, kedy už ubúda kyselina hyalurónová využívajú rôzne náhrady – dermálne výplne, mezolift. Po päťdesiatke prichádza na rad  modelovanie tváre takzvaný tekutý lifting, či zbrusovanie laserom pre ľudí s hlbokými vráskami.

Veľa žien sa rozhodne pre prvý krok v antiagingu kvôli padnutým viečkam. Je už niečo šetrnejšie ako operácia viečok?

Stále je skupina ľudí, ktorí sa strašne boja chirurgie takže pre nich sa dá vykombinovať aplikácia botulotoxínu a kyseliny hyalurónovej v novej technike, ktorá nadvihne obočie. Pomocou kanily vpichneme do obočia a nadočnicového oblúku kyselinu hyoalurónovú a dokážeme tak zdvihnúť viečko o pár milimetrov, čo je na viečku skutočne veľa.

Foto: flickr.com/orinzebest
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.