Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Jednoduchý trik, ktorý zaberie len 60 sekúnd a zmení vašu pleť na nepoznanie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-07-01 09:30:43

Trik, ktorý je vhodný na každý tip pleti a nestojí ani 1 €? Áno, existuje. Jednoduché pravidlo 60 sekúnd prinesie zmenu, po ktorej vaša pleť túži. Zdá sa, že cesta k čistej a zdravej pokožke trvá len jednu minútu…

Bez ohľadu na to, či máte mastnú, suchú alebo citlivú pokožku, tento tip na starostlivosť o pleť vám pomôže. Dokáže zjednotiť tón pleti, pomôže vám v boji s akné a ďalšími nedokonalosťami a zaberie aj v prípade zmiešanej alebo veľmi citlivej pokožky. Najlepšie na ňom je, že je to trik, ktorý dokážete aplikovať s kozmetikou, ktorú už používate. To znamená, že vás nebude stáť ani euro. Nazýva sa pravidlo 60 sekúnd.

Čo je pravidlo 60 sekúnd?

Tisíce žien po celom svete, na čele s renomovanými dermatologičkami, sa hlásia k ošiaľu 60-sekundového pravidla a tvrdia, že im to naozaj zmenilo pleť. V čom toto pravidlo spočíva?

V priemere si tvár umývame 15-20 sekúnd ráno aj večer. Toto žiaľ nie je dostatočne dlhý čas na to, aby sme odstránili všetok mejkap a nečitstoty z pleti. Podobne ako ani zuby si za niekoľko sekúnd neumyjeme dôkladne, aj naša tvár potrebuje trochu viac času. Pravidlo 60 sekúnd hovorí, že ráno aj večer by sme si mali umývať tvár použitím nášho obľúbeného gélu, krému či mydla aspoň jednu minútu.

Čistič pleti je okrem odličovača vlastne jediný produkt, ktorý na našej tvári neostáva. Zmývame ho. On však potrebuje dostatok času a správnu aplikáciu, aby účinné látky mohli preniknúť do pokožky a vôbec priniesť nejaký výsledok. Umývaním počas celej minúty pokožku nahrejeme, premasírujeme a čistiaci gél alebo iný čistič vhodný na váš typ pleti môže skutočne zaúčinkovať.

NÁŠ TIP – Čistenie pleti podľa dermatológa: Robíte to správne?

minútový trik na pleť
Trik, pre ktorý nemusíte kupovať novú kozmetiku. Zdroj: Charisse Kenion (Unsplash)

Najväčšie výhody

Okrem toho, že ingrediencie budú mať dostatok času na to, aby zaúčinkovali, prinesie so sebou taká jednoduchá zmena v starostlivosti o pleť aj ďalšie benefity:

  • Sústredíte sa aj na oblasti, ktoré bežne vynecháte: ako často aplikujete mydlo, pleťovú vodu a krém aj pozdĺž vlasovej línie, pod bradou, na krku a na dekolt? Aj tieto miesta potrebujú rovnakú starostlivosť ako vaša tvár. Vďaka tomuto triku na to tak ľahko nezabudnete.
  • Nestojí vás peniaze a v podstate ani čas: Jedna minúta uplynie ako voda. Môžete použiť produkty, ktoré už doma máte, nepotrebujete míňať peniaze na nové.
  • Toto pravidlo si jednoducho viete overiť: Vyskúšajte to napríklad na 30 dní a uvidíte na vlastnej pleti, aké účinky to prinesie. Narozdiel od drahých kozmetických procedúr, tu riskujete, že prídete maximálne o dve minútky denne.

jednoduchý trik na čistenie pletiZdroj: Curology (Pexels)

Čo ak mám suchú pokožku?

Prirodzenou obavou pre ženy so suchou pokožkou môže byť, že pleť bude takéto umývanie vysúšať. Ak si všimnete pocit napätia alebo iné znaky dehydratácie, na mieste je skôr zvážiť výmeny čističa.

Ten by mal obsahovať najmä hydratačné zložky, ktoré preniknú dostatočne hlboko a v kombinácii s kvalitným krémom a dobre zvolenou pleťovou vodo pomôžu pleti udržať si vodu.

Niekoľko rýchlych tipov na záver

  • Toto pravidlo je vhodné len na aplikáciu prstami (nie kefkou, rukavicou alebo iným nástrojom na čistenie pleti).
  • Môže sa stať, že sa na niekoľko dní objaví výraznejšie akné. Neľakajte sa, je to prirodzená reakcia na množstvo vyplavených nečistôt. Len čo sa ich pleť zbaví, ozdravie.
  • Na pravidelnú aplikáciu sú vhodné jemné čističe, peny, krémy, gély či mydlá, v žiadnom prípade nie pílingy (ani v prípade, že na obale tvrdia, že sú dostatočne jemné na každodenné použitie). Hrozí, že zbavíte pleť prirodzenej ochrany pred vonkajšími vplyvmi.

Čo poviete, dámy? Vyskúšate toto nové pravidlo s nami?

Zdroj: Allure

Zdroj titulnej fotky: Sarah Comeau (Unsplash)

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom