Je váš sex normálny? Najväčšie problémy mužov a žien v posteli – Omladnut.sk

Je váš sex normálny? Najväčšie problémy mužov a žien v posteli

Zatiaľ čo muži majú pri problémoch v sexuálnej oblasti po ruke tabletku, pre ženy zatiaľ žiadny zázrak neexistuje. Napriek tomu, že len 30% sloveniek je so svojím sexuálnym životom spokojných ( u mužov je to 37%). Podľa prieskumu SHOW (Sexual Health and Overall Wellness)  práve Slovenské ženy spomedzi deviatich krajín Európy, Turecka a Izraela prikladajú sexu najmenšiu dôležitosť vo svojom živote, zaradili sme ho až na 11. miesto.  Pre mužov je treťou najdôležitejšou vecou v živote.

Tempo udáva pomalší

Mužov v sexuálnej oblasti trápi erektilná dysfunkcia a pevnosť erekcie, pre ženy predstavuje  po nechuti na sex závažný problém telesný odpor k mužovi a odmietanie styku. Na začiatku tohto problému často stojí veľký rozdiel v sexuálnej potrebe partnerov a naliehanie muža na styk. Sexuológ Prof. PhDr. Peter Weiss, PhD., prirovnáva správanie sa pri rozdielnej sexuálnej potrebe u partnerov k ich výstupu na kopec: „ Je to ako keď dvaja ľudia s rozdielnou kondíciou sa vyberú na túru. Jeden z nich má dobrú kondíciu a postupuje rýchlo a ten druhý zaostáva lebo nevládze. Položme si otázku koho tempom by mali pokračovať aby napredovali? Tempom toho slabšieho. Takto by to malo vyzerať aj v sexuálnom živote, inak sa partneri začnú točiť v začarovanom kruhu, z ktorého niet východiska.“ Podľa neho neexistuje kompromis a vynucovanie sexu je cestou do pekla.

Problémová erekcia

Situácia však býva často aj opačná. Viac ako polovica mužov – 54% a 42% žien na Slovensku uvádza, že ich penis, resp. penis ich partnera nie je počas sexuálnych aktivít „úplne pevný alebo úplne tvrdý“. Pre viac ako tretinu to predstavuje problém. Zarážajúce je, že až 41% vysokoškolákov pri erekcii zlyháva. Búra to mýtus, že „zázračná modrá tabletka“ je určená len pre staršie ročníky, naopak je veľmi dobrou liečbou  aj pre mladých ľudí, ktorým dodá sebavedomie a vyvedie ich tak zo začarovaného kruhu. Za týmto hrozivým číslom sa skrýva úzkosť zo zlyhania, muž sa namiesto vzrušenia pozoruje.

U mužov sa prejavuje aj nechuť na sexuálny styk s partnerkou, pričom sa ukazuje súvislosť s internetovou pornografiou. Erektilná disfunkcia však môže signalizovať problémy so zdravotným stavom – kardiovaskulárne ochorenie (o tri roky predbieha infarkt), či rakovinu prostaty. Preto je najlepším riešením vyhľadať lekára, kým nie je neskoro.

Niekoľko čísel, ktoré vás budú zaujímať

Podľa celosvetového prieskumu z roku 2003 je celosvetový priemer dĺžky penisu 12,5 cm, pričom väčší penis nie je výhrou, priemerná dĺžka ženskej pošvy je totiž okolo 10 cm a najvzrušivejšia je v mieste prvých troch centimetrov. Styk ženy s mužom s dlhým penisom býva naopak nepríjemným a bolestivým zážitkom. Priemerná dĺžka sexuálneho styku na Slovensku je 5 minút. Najvýraznejším zdrojom informácií o sexe je internet, poskytuje ich až 51%. Až 60% mužov tají pred svojou partnerkou, že navštívili sexuológa.

Foto: flickr.com/dollen
2 komentáre
  1. nam obom aj mne aj partnerovi pomohol erectan exclusiv gel, ktorý v intímnych partiách zvýši prekrvenie a tým aj vzrušenie a tak nás nabudí oboch 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published.