Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Investovanie do seba vás posunie ďalej: Tu je 5 spôsobov, ako na to

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-08-15 07:00:44

Túžite niečo urobiť konečne len pre seba? Prečítajte si o tom, aké sú možnosti investovania do seba samej i to, aké výhody z neho vyplývajú.

Investovanie do seba, čo si pod touto frázou vôbec predstaviť? Množstvo žien pravdepodobne napadne ako prvé kúpa drahého oblečenia, kozmetiky, či iného hmotného potešenia, ktoré si jednoducho nemôžete odoprieť. Toto je však len veľmi úzky a obmedzený pohľad na investovanie do vlastného ja. Jeho zámer je v skutočnosti podstatne širší a hodnotnejší, preto ho teraz spoločne prebádame.

Investovanie do seba zlepší váš život

Ako už z názvu vyplýva investovanie, je vloženie času či peňazí do niečoho, v čo veríte, že vám prinesie výhodnú investíciu. Na podobnom princípe funguje podstata investovanie do seba, ktoré môže rôznymi spôsobmi zlepšiť kvalitu vášho života. Či už ide o naplnenie života väčším šťastím, úspechom, produktivitou alebo balansom.

Investovanie do seba je tiež o podnecovaní zmien a ochote učiniť ich. Na to aby ste svoj život naozaj zmenili a zlepšili, potrebujete dávku odhodlania a skutočného chcenia. Zmeny sa samé od seba neudejú a tak treba jednoducho začať, napríklad aj podľa nasledujúcich tipov.

Investovanie do seba samej sú pravdepodobne tie najlepšie utratené peniaze s najvyššou mierou návratnosti. A napokon, ak do seba neinvestujete vy, tak kto potom?

Myslite viac na svoje zdravie

Zdravie má v našom rebríčku zaslúžené prvé miesto. Ak chcete kvalitu svojho života naozaj vylepšiť, investovanie do vlastného zdravia je alfou a omegou. Ide o širokú škálu možného zlepšovania a je len na vás, s čím začnete. Vo všeobecnosti sa sústreďte na kvalitný spánok, zdravé stravovanie a pohyb. Je toho však naozaj mnoho, čo pre seba v tejto oblasti môžete urobiť. Zainvestovať do kvalitného matraca na spanie, predplatiť si permanentku vo fitnescentre alebo začať nakupovať u lokálnych výrobcov. Je jedno kde, hlavné je začať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Caro | Workouts & Rezepte (@caromareike),

Cestujte a spoznávajte nové miesta

Cestovanie naozaj otvára nepoznané obzory a do vašej duše vdýchne nový zmysel. Či už sa vyberiete na vzdialenejšiu cestu, adrenalínový zážitok alebo víkend v Tatrách. Vďaka cestovaniu sa zdokonalíte v jazykoch, spoznáte nových ľudí, ale i samú seba a čo je najdôležitejšie, odnesiete si nezabudnuteľné zážitky. Na kabelku, ktorú ste si pred rokom kúpili určite nebudete spomínať s takou láskou ako na výlet, ktorý ste si dopriali. A ako bonus je cestovanie skvelou témou, ktorá spája ľudí.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Daria | Creativity & Mindset (@dariashew),

Nikdy sa neprestaňte vzdelávať

Neustále vzdelávanie je akousi výzvou k pravidelnému prekračovaniu svojej komfortnej zóny. To, čo ste sa pred rokmi naučili v škole jednoducho nestačí. Svet nebol nikdy dynamickejší a ak chcete byť úspešnou, jediné čo vám ostáva je neustále vzdelávanie sa. Existuje pritom niekoľko príjemných foriem, akými sú knihy, online videá, semináre a konferencie, či podcasty, ktoré si môžete púšťať napríklad v aute. Nezaspite na vavrínoch a určujte sama sebe malé výzvy.

Tip pre vás: Slovenské a české podcasty pre ženy

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hair.Makeup.Stylist.Brand.Mom (@erinsmyliebrand),

Vyhraďte si čas na svoje záľuby

Každý z nás by mal mať záľubu, ktorú rád vykonáva po práci či počas voľných dní. Možno sa vám to nezdá, no venovanie sa svojim koníčkom je pre človeka extrémne dôležité. Je to spôsob ako vypnúť, upustiť od stresu a nadmerných myšlienok a venovať sa len sebe. Ak ste si práve uvedomili, že pomedzi množstvom denných povinností na svoje záľuby akosi zabúdate, pokúste sa to zmeniť. Zaspomínajte si, čo vás v minulosti napĺňalo a skúste sa k tomu vrátiť alebo naopak, objavujte nové voľnočasové aktivity.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kaitlyn Adams (@kaitlynadams_),

Občas robte čokoľvek čo vás teší

Investovanie do seba nemusí byť len o spomínaných, presne daných kategóriách. Občas je dobre potešiť sa čímkoľvek, vďaka čomu sa jednoducho cítite dobre! Môže to byť návšteva kaderníčky, masážneho salóna alebo kúpa čerstvých kvetov. Takisto si môžete urobiť „lenivú sobotu“ pozerať obľúbený seriál či film a užívať si chvíle pre seba bez výčitiek.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Woman Healthy Lifestyle (@womanhealthylifestyle),

Zvyknete do seba pravidelne investovať? Ak je odpoveď nejasná, možno vás motivuje práve niektorý z vyššie spomínaných bodov.

Zdroj titulnej fotky: Pexels

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene