Granátové jablko je mielen chutné ale aj váš nový elixír večnej mladosti – Omladnut.sk

Granátové jablko je mielen chutné ale aj váš nový elixír večnej mladosti

Granátové jablko je prastará plodina pestovaná tisícročia na Blízkom východe, v Indii a na pobreží Stredozemného mora. Vedci venovali veľa rokov výskumu účinkov tohoto ovocia a jeho semienok na pokožku. Tento výskum viedol k vývoju radu produktov s granátovým jablkom zameranej na revitalizáciu pokožky.

Využívajú olej lisovaný zo semienok jablka. Pôsobí ako prirodzený antioxidant, intenzívne regeneruje pokožku a stimuluje obnovu buniek. Semienka sú bohaté na vitamíny a minerály. Obsahujú fosfor, vápnik, sodík, horčík, draslík, cukry, kyselinu citrónovú, vitamíny skupiny B, vitamín A a C. Okrem toho obsahuje granátové jablko šesť esenciálnych aminokyselín.

Granátové jablká z ktorých sa získava vzácny BIO olej pre kozmetiku značky Weleda pochádzajú z Turecka, z odľahlej oblasti Kayseri. Mieste rodinné farmy ročne produkujú asi dve tony vysoko kvalitného BIO oleja zo semienok granátového jablka na celkovej ploche asi tisíc hektárov. Na výrobu jedného kila oleja sa spotrebuje asi 500 kilogramov čerstvých ručne natrhaných granátových jabĺk. Zber začína na konci septembra a trvá štyri týždne. Ovocie je hneď po odtrhnutí odvážané do závodu na spracovanie oleja. Tam sa jablká spracujú, oddelia sa semienka a pol hodiny sa sušia horúcim vzduchom. Vďaka tomuto kroku môžu byť v Nemecku spracované na olej vysokej kvality, ktorý sa využíva v rade pre zrelú pleť.

Účinky oleja zo semienok granátového jablka ocenia najmä ženy od 40 rokov vďaka čisto prírodnej kozmetickej starostlivosti pre aktívnu regeneráciu. Efektívne tak vedia bojovať s príznakmi starnutia a starať sa o svoju zrelú pleť.

Tip pre vašu mladosť a krásu:

Granátové jablko vyhladzujúce sérum

Špeciálny prípravok pre intenzívnu starostlivosť o zrelú pokožku s okamžitým efektom. Intenzívne hydratuje pokožku, zjemňuje vrásky a vyhladzuje pleť, zlepšuje pružnosť pokožky. Efekt je viditeľný v krátkom čase po nanesení séra. Obsahuje šťavu z granátového jablka, ktorá pôsobí ako prírodný antioxidant. Sérum posilňuje štruktúru pleti a aktivuje obnovu buniek. Pripravuje pokožku na používanie denného či nočného krému.

Obsah: 30 ml

Odporučená MOC: 25,96€

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.