Čo pomáha na celulitídu a čo nie? – Omladnut.sk

Čo pomáha na celulitídu a čo nie?

Viete, že muži sa ani tak nesústredia na naše drobné nedostatky, ako na prednosti? Našu pomarančovú kožu, ani drobné strie si väčšinou nevšimnú, pretože detaily nevnímajú – oveľa viac ich zaujíma celkový vzhľad a spokojnosť, ktorá z vás vyžaruje.

 

Možno si ich všimnú až vtedy, keď sa budeme stále dookola sťažovať a upozorňovať na ne. Nás ale tieto problémy trápia a niektorým vyvolávajú dokonca aj komplexy menejcennosti. Podľa psychológov je to tým, že ženy znášajú akékoľvek zmeny na svojom tele oveľa horšie, ako na tvári. Svoju tvár totiž vidíme v zrkadle každý deň a sme na ňu zvyknuté, ale nahé telo tak často neskúmame – o to viac nám naše nedostatky „bijú do očí“: „Zmeny na pokožke, ktoré vyvoláva celulitída aj strie, sú problémom žien v každom veku, ak keď neohrozujú zdravie ani život. Existuje celý rad moderných metód a postupov, ktoré môžu tieto prejavy zmierniť a zlepšiť celkový stav pokožky.“

Pomarančová koža – výsada žien

Celulitída je slovo skloňované vo všetkých pádoch už od svojho objavenia v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Nepekné „hrbolčeky“ sú výsledkom zmien v pružnosti svalových vlákien a hromadenia tukových buniek, ktoré sú obkrútené väzivovými vláknami, tie časom stuhnú a tukové bunky doslova uväznia. Tým sa spomaľuje odvod škodlivín z tkaniva, zadržiava sa v nich voda a pomarančová koža je na svete. „Aj keď celulitídou trpí väčšina obéznych žien, nevyhýba sa ani štíhlym. Významnú úlohu hrá dedičnosť, k jej vzniku prispievajú aj hormonálne zmeny, životný štýl, stres, zle fungujúci lymfatický systém a v neposlednom rade neuvážené diéty. A prečo postihuje ženy? Môže za to odlišné usporiadanie podkožného väziva.“ Veľa žien podstupuje laserové zásahy či liposukcie. Celulitídu ale nie je možné celkom odstrániť, jej prejavy sa však dajú zmierniť. „Najúčinnejšia je kombinácia rôznych postupov. Jedným z osvedčených spôsobov je takzvaná termogenéza lokálnych partií. Spočíva v zahriatí a prekrvení pokožky pomocou rastlinných krémov a zábalov, čo stimuluje podkožné tukové bunky a čiastočne ich odbúrava.“ Ďalšou podpornou metódou sú rôzne formy masáží, ktoré prehrievajú pokožku a zrýchľujú odtok lymfy. „Jej nedostatočný odtok má veľký vplyv na zhoršovanie celulitídy. Popri kvalitných lymfodrenážach doporučujem využívať aj prístroje, ktoré postihnuté partie spevňujú a formujú pomocou riadených svalových kontrakcií.“, vysvetľuje odborník. „Samozrejmosťou je pravidelná životospráva v kombinácii so zdravou stravou, pohybom a dostatočným príjmom tekutín.“, dodáva a upozorňuje, že najväčšou chybou je snaha o rýchle zníženie váhy. „Rýchle chudnutie zvyšuje koncentráciu toxických splodín, ktoré sa opäť ukladajú na obvyklých miestach. To môže viesť aj k zhoršeniu stavu a činnosti pečene a obličiek.“ Vždy je lepšie sa o kombinácii všetkých dostupných metód poradiť individuálne s odborníkom. Nevhodné postupy totiž môžu spôsobiť zdravotné poškodenie alebo zhoršenie stavu.

Strie

„Drobné pajazvičky – strie na koži nevznikajú poškodením povrchu kože, ale popraskaním elastických vlákien pod povrchom. Objavia sa pri extrémnom natiahnutí kože, v dobe keď dochádza k rýchlemu váhovému výkyvu, pri rýchlom raste v puberte, pri rýchlom pribraní na váhe, v tehotenstve. Ďalšou možnou príčinou vzniku strií môže byť hormonálna porucha, či medikácia niektorých liekov.Oblasti, ktoré najviac postihujú strie, sú boky, brucho, zadok, stehná a prsia. Aj keď sa strie nedajú celkom odstrániť, je možné im predchádzať alebo ich čiastočne eliminovať. Medzi najčastejšie využívané postupy patrí ošetrenie frakčným laserom, karboxytrapia, pri ktorej sa na postihnuté miesta aplikuje medicinálny plyn, mechanické vyhladenie dermabráziou, fotodynamický ultrazvuk, ktorý pôsobí na lymfatický systém a strie, či rádiofrekvenčné spevnenie pokožky. Aj na strie je potrebné ísť predovšetkým komplexne.

Čo vám ešte pomôže?

  • zmena prístupu v stravovacom režime
  • pohyb (v akejkoľvek forme)
  • kozmetické telové prípravky na zvýšenie pružnosti a odolnosti kože
  • masáže
  • dostatočný pitný režim

Vyskúšajte Hoodia slimming sérum a zatočte s celulitídou

 

foto: flickr.com/TottoBG
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.