Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Bielenie zubov: Ktorá možnosť je tá najlepšia?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-05-08 11:18:43

Najkrajším doplnkom ženy je jej úsmev. Ak vás trápi tmavšia zubná sklovina, pozrite sa spoločne s nami, aké možnosti bielenie zubov ponúka.

Pochutnávate si rada na káve, zelenom čaji, či červenom víne? Potom ste zrejme spozorovali, čiastočné stmavnutie zubnej skloviny. Ak chcete svojim zubom prinavrátiť ich pôvodnú, jasnejšiu farbu, ste na správnom mieste. Pozreli sme sa na najčastejšie spôsoby bielenia zubov.

Profesionálne bielenie zubov

Ak to s bielením zubov myslíte vážne, je dobré zvážiť profesionálne bielenie zubov v špecializovaných kozmetických centrách, v ambulancii dentálnej hygieny či priamo u zubára. Ide zväčša o aplikovanie bieliaceho gélu, ktorý však obsahuje vyšší peroxidu vodíka ako bežne predajné prípravky na bielenie zubov. Ich účinok je následne aktivovaný a urýchlený UV alebo LED svetlom. Takáto procedúra trvá približne hodinu, jej cena sa líši v závislosti od typu strediska, ktoré navštívite a jej účinok by mal trvať 6 až 12 mesiacov.

Existuje tiež tzv. pieskovanie zubov v ambulancii dentálnej hygieny, ktoré slúži ako mechanické odstraňovanie nánosov z povrchu zubnej skloviny. Výhodou profesionálneho bielenia zubov sú najmä okamžite viditeľné výsledky. Malým mínusom je vyššia cena, ktorá však za vyššie sebavedomie a krásny úsmev rozhodne stojí.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ineke Yusuf, drg (@drg.inekeyusuf),

Bieliace zubné pasty a gély

Asi najčastejším spôsobom, po ktorom ľudia túžiaci po belších zuboch siahajú, sú bieliace zubné pasty. Väčšinou ide o tzv. abrazívne bielenie, teda bielenie pomocou mikro-častíc, ktoré pigmenty zo zubnej skloviny jemne obrusujú. Niektoré zubné pasty ponúkajú tiež enzymaticko-oxidačné bielenie zubov, ktoré zabezpečuje hĺbkové bielenie zubov. Pri zubných pastách je odstránenie neželaného zafarbenia síce pomalšie, no ak zvolíte tú správnu pastu, efekt sa určite dostaví. Bieliace zubné pasty sú tiež dobrou voľbou na udržiavanie bieleho odtieňa zubov po profesionálnom bielení.

Na trhu sú okrem zubných pást i špeciálne gély na bielenie zubov. Ich výhodou je aplikácia v pohodlí domova, avšak ide o niečo zložitejší postup ako pri klasických zubných pastách či bieliacich pásikoch. Ide zväčša o balenie so špeciálne tvarujúcimi násadkami na zuby, ktoré si najskôr podľa vlastného chrupu vytvarujete a následne naplníte gélom. Násadky s gélom potom necháte pôsobiť podľa uvedeného času. Ide o lacnejšiu alternatívu v porovnaní s profesionálnym bielením, ktorá si však vyžaduje pravidelnosť a váš čas.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SMILEY Q (@smileyy_q),

Bieliace zubné pásiky

Veľkú popularitu na ceste za belšími zubami majú tiež bieliace zubné pásiky. Ide o tenké pásiky vyrobené z pružného plastu napusteného peroxidom. Práve vďaka peroxidu, majú bieliace pásiky naozaj preukázateľné a viditeľné bieliace účinky. Postup aplikácie nájdete vždy v príbalovom letáku, zvyčajne sa však pásiky aplikujú na 30 minút denne po dobu dvoch týždňov. Výsledky bieliacich pásikov by mali vydržať približne štyri mesiace.

Okrem pásikov, sú na trhu dostupné mnohé iné spôsoby bielenia zubov v domácom prostredí. Praktickým spôsobom ako sa o zuby starať aj na cestách je napríklad bieliace pero. V špecializovaných predajniach zase nájdete domáce zariadenia na bielenie zubov využívajúce svetlo s kombináciou gélu, ktoré v tomto prípade nahradí profesionálne bielenie zubov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Glam Teeth (@glamteeth),

Prírodné bielenie zubov

Ak vás predchádzajúce možnosti neoslovili, páčiť sa vám možno budú prírodné, o niečo jemnejšie spôsoby bielenia zubov. Jedným z nich je kokosový olej, ktorý je vďaka svojim vlastnostiam skvelým kozmetickým pomocníkom. Antibakteriálne a antivírusové účinky kokosového oleja pomôžu predísť zlému dychu, zubným kazom či ochoreniu ďasien. Ak kokosovým olejom potriete zubnú sklovinu, vytiahne z nej povlak a nahromadené baktérie a zuby tak ostanú jemnejšie, hladšie ale i belšie. Použitie kokosového oleja je metóda, ktorá je šetrná a rozhodne ňou nič nepokazíte. Spôsobov, ako docieliť o niečo žiarivejší úsmev pomocou prírodného bielenia v domácom prostredí je mnoho, preto sa im už čoskoro budeme venovať podrobnejšie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa StressRX®️ (@stressrx),

Genetika, strava a životný štýl sa často podpisujú na stave našich zubov. Aj napriek tomu však krásne a žiarivé zuby nie sú ilúziou, stačí si len vybrať jeden zo spôsobov.

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy