Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

5 tipov ako na vašej svadbe ušetriť

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2021-01-25 13:10:19
Prinášame vám 5 užitočných tipov, ako ušetriť na svadbe

Budete sa vydávať a nechcete za svadbu utratiť majland? Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi ako na niektorých položkách ušetriť a nevzdať sa vašej predstavy o dokonalej svadbe.

Ceny služieb a produktov stúpajú každým rokom a tie svadobné nie sú výnimkou. Nie je tajomstvom, že svadba môže byť poriadne nákladná záležitosť a finálna suma za všetky položky sa pohybuje v tisícoch eur. Svadba vás ale nemusí nutne zruinovať, stačí trocha šikovnosti, vynaliezavosti a dobrých nápadov a vaši hostia si ani nevšimnú, že ste šetrili.

Stanovte si rozpočet a držte sa ho

Základným pravidlom ako sa držať rozpočtu, je mať ho dobre naplánovaný. Premyslite si, či si budete na svadbu šetriť sami, alebo vám prípadne prispejú rodičia. Keď budete mať v hlave približnú plánovanú sumu, rozdeľte si svadobný rozpočet nahrubo na jednotlivé položky podľa ich priority. Pre niekoho je dôležitá luxusná výzdoba, pre iného viac bohatý výber jedla. Podľa toho uvidíte, na čom môžete ušetriť.

Zvoľte svadbu v užšom kruhu

Mnohé  nás snívajú o veľkej svadbe s celou rodinou a priateľmi, no svadba pre 100 a viac ľudí v preklade znamená, že aj účet za svadbu sa vyšplhá oveľa vyššie. Za zváženie stojí svadba s úzkym okruhom známych a rodinných príslušníkov. Menej hostí na svadbe znamená, že môžete na osobu minúť viac a urobiť tak z vašej svadby pre hostí nezabudnuteľný zážitok.

Kým začnete hľadať svadobných dodávateľov, spíšte si spolu s partnerom zoznam hostí. Ak sa nechcete vzdať sna o veľkej svadbe, aspoň vyškrtajte všetky nadbytočné mená. Vieme, že je to náročné, no svadba v spoločnosti tých, ktorých máte najradšej, má predsa len svoje čaro.

Ušetrite na svadbe pomocou pár jednoduchých tipovZdroj: unsplash.com

Vyberte si štýl šiat, ktoré sa vám páčia a hľadajte alternatívy

Zo všetkých strán na nás na internete vyskakujú šaty zahraničných značiek na nádherných vysokých chudých a opálených modelkách. Lenže vysoké nie sú len modelky, ale aj ceny šiat, ktoré majú na sebe. Svadobné šaty môžu byť jednou z vyšších položiek vo vašom svadobnom rozpočte, preto je dobré vyčleniť si na ne určitú sumu vopred. Ak máte už vysnívaný konkrétny strih svadobných šiat, ste o krok bližšie k cieľu.

Určite skúste hodiť očkom do niektorého z internetových svadobných bazárov. Predsalen na šatách, ktoré má nevesta oblečené jediný raz známky obnosenia nebude vidieť. Môžete prípadne osloviť šikovnú krajčírku alebo skúsiť pozrieť výpredaje na niektorom zo zahraničných e-shopov.

Presuňte svadbu na deň v pracovnom týždni

Na Slovensku je nepísaným pravidlom, že svadba sa koná vždy v sobotu poobede. Ale kto určuje tieto pravidlá? Zamyslime sa nad tým: ak si nevesty rezervujú miesto pre svoju sobotnú júnovú svadbu na mesiace či dokonca až rok dopredu, vychytené miesta si môžu účtovať akokoľvek vysokú cenu, pretože dopyt je stále. No nič vám nebráni v tom, ušetriť niekoľko sto eur, ak sa vaša svadba bude konať napríklad v piatok poobede.

Svadba v piatok má hneď niekoľko výhod. Okrem toho, že ušetríte na prenájme, budete si môcť vyberať z väčšieho množstva voľných termínov a vy aj vaši svadobní hostia budete mať celý víkend na regeneráciu.

Vydajte sa mimo hlavnej sezóny

Väčšina z nás túži po svadbe v rozmedzí mesiacov jún – september. Slnečné počasie, odhalené ramená, otvorené topánky… Svadba v letných mesiacoch však prináša aj svoje úskalia. Myslite na fakt, že v teplý letný deň vám svadobný makeup vydrží podstatne kratšie aj napriek “zázračnému” fixátoru. Váš drahý sa zasa bude potiť v kombinácii košeľa + sako a dlhé nohavice. Navyše ani letné mesiace nie sú zárukou krásneho počasia môže vás prekvapiť letná búrka.

Naopak zimná svadba môže mať svoje čaro. Okrem tematickej zimnej výzdoby budú čarovné aj ceny jednotlivých dodávateľov, ktorí v zimných mesiacoch nemajú taký dopyt a budú viac naklonení zľavám. Takisto je väčšia pravdepodobnosť, že vaše vytúžené miesto bude mať voľný termín na svadbu počas vami zvoleného víkendu.

Titulná fotka: unsplash.com

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy