4 škodlivé výrobky, ktoré urýchlia proces vášho starnutia – Omladnut.sk

4 škodlivé výrobky, ktoré urýchlia proces vášho starnutia

S pribúdajúcim vekom si každý jeden človek začne uvedomovať, že každý jeden deň sa vek odzrkadľuje na našom tele. Začína to niekde po tridsiatke, kedy sa objavujú prvé, síce minimálne no už viac viditeľné prejavy starnutia. Minimálne pre naše pozorné oko určite. Niekto to viac pociťuje na svojom zdraví a inému naopak záleží na jeho kráse.

V súčasnej dobe sa to dá ale zmeniť alebo aspoň zmierniť. Do určitej miery sa môžete s trochou nadsázky vrátiť v rámci vášho výzoru o niekoľko rokov späť. Či je to už prirodzené, necháme na vašom posúdení. Hovorí sa, že naša krása je odrazom toho, ako zdravo žijeme a čo konzumujeme. Naozaj to tak je a množstvo výživových poradcov, ktorí prezentujú zdravé stravovanie a varenie na tých najlepších indukčných hrncoch,  vás o tom môže presvedčiť.

My sme si zobrali na mušku 4 výrobky, ktoré v určitej forme denne konzumujeme, a pritom si neuvedomujeme, že ich negatívna sila na nás pôsobí a urýchľuje proces starnutia. Toto je hriešny zoznam potravín a produktov, ktorým by ste teda mali dať zbohom.

1. Predčasné starnutie zásluhou jedla vo vákuovom balení

Nie je to tak dávno, čo sa zoznam škodlivých emulgátorov dostal do nášho povedomia. Vplyv niektorých konzervantov je pre naše telo veľmi negatívny a dôsledky môžu byť hrozivé. Prichádzajú pomaly, ale ich prejav je potom o to horší a bolestivejší. Aby ste tomu predišli, mali by ste ich zo svojho jedálnička a života odstrániť. O čom je reč?

Jednoduchý život za cenu vášho zdravia

S rozvojom chemického priemyslu, vznikom všetkých druhov konzervačných látok, farbív, zosilňovačov chuti a farieb sme dostali príležitosť variť menej často, pretože výrobky s takými prísadami sa vyznačujú dlhou trvanlivosťou a rýchlou možnosťou prípravy. Všetky druhy polotovarov vás oslobodzujú od toho, aby ste museli po náročnom pracovnom dni stáť pri sporákoch. Stačí jeden výrobok, ktorý zohrejete v mikrovlnnej rúre a uspokojenie vášho hladu je za vami.

Mali by ste to zmeniť a začať variť čerstvé potraviny v spomínaných indukčných hrncoch aj vy. Na oknách predsa máte husté siete proti hmyzu, takže výpary by nemali byť problémom.

Takéto jedlo nie je prínosom pre vaše telo, pretože mnohé chemické prísady prispievajú k tvorbe voľných radikálov v tele. A to sú tí najväčší vinníci predčasného starnutia a onkologických ochorení.

2. Soľ a jej produkty

Prvým škodcom sú všetky druhy nálevov a marinád, ale veľa soli obsahujú aj všetky obľúbené klobásy, údené produkty a iné výrobky mäsového priemyslu. Vo veľkých množstvách uchováva soľ   v tele vodu, čo spôsobuje opuch a vizuálne nám to pridáva ďalšie roky, ale nielen to. S vyšším vekom stráca naše telo kolagén a elastín. S prísunom veľkého množstva sodíka to určite nebude lepšie.

3. Cukor vám sladký život dlhodobo nezaručí

Cukor priamo urýchľuje starnutie kože a celého tela, pretože má schopnosť sa ukladať do kolagénových vlákien epidermy a tým znižuje jej pružnosť. Okrem toho sú to produkty cukru, ktoré priťahujú a zadržiavajú voľné radikály v našom tele.

 4. Veselá staroba s energetickými nápojmi

O energetických nápojoch a ich škodlivých účinkoch pre telo vedia už aj malé deti a predsa to nepomáha. Ani dospelí ľudia sa mu ale príliš nevyhýbajú.

Opäť veľa cukru a kyselín, ktoré ničia sklovinu zubov, dodávajú im žltý odtieň, ktorý veku ale neuberá. Prílev energie v určitom okamihu síce dostanete, ale po jej odozve ste ešte viac unavení a určite nepôsobíte mlado a sviežo.

Samozrejme, že tých vecí, ktoré nám na kráse nepridávajú je oveľa viac, no pokiaľ sa zbavíte, alebo aspoň obmedzíte niektoré z vyššie spomenutých, určite to na sebe nie len pocítite, ale aj uvidíte.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.