Prirodzené a jednoduché spôsoby, ako sa zbaviť vašich vrások – Omladnut.sk

Prirodzené a jednoduché spôsoby, ako sa zbaviť vašich vrások

Hľadáte dokonalý recept na večnú mladosť, stačí si prečítať niekoľko základných rád, ako sa starať o svoje telo a určite sa vám to podarí aj bez väčších zásahov a veľkých investícii.

Poďte sa s nami pozrieť na tie najjednoduchšie a prirodzené spôsoby, ktoré zabojujú s vašimi vráskami veľmi rýchlo.

Otestujte svoju pleť

Aby ste mohli začať dodávať svojmu telu potrebné vitamíny, produkty a vedeli, ako sa oň starať, musíte vedieť, aké má vlastnosti. Tu sa to celé odvíja najmä od pokožky, na ktorej sa známky času a starnutia podpisujú asi najviac. Ak, chcete zabojovať s vráskami, mali by ste vedieť, čo vašej špecifickej pleti pomôže najlepšie a nie ju naopak poškodí. Pri akomkoľvek kroku, ktorý je nutné v tomto smere urobiť, by ste mali poznať, ktorý z týchto typov pleti je váš:

  • normálna -optimálne vyvážená ;
  • suchá -produkuje menej kožného mazu, takže jej ho musíte dodať;
  • mastná-kde sa odporúča nekomedogénna kozmetika;
  • zmiešaná-si vyžaduje niekedy najväčšiu starostlivosť;

Okrem poznania základného typu pleti, by ste si mali uvedomiť ešte aj jeden dôležitý fakt, a to, že pleť a jej vlastnosti sa v priebehu života menia. Musíte dávať pozor aj na špecifické oblasti tela, ktoré sú na tvorbu vrások viac náchylnejšie. Aby ste ale na plánovanom zoznámení zažiarili a oslnili prirodzenou krásou, dbajte na nasledovné.

Spomaľte jej starnutie

Bez ohľadu na váš vek je dôležité, aby bola pokožka vždy dôkladne hydratovaná. Hydratačné činidlá majú dobrý účinok na pružnosť pokožky, čo je pre podmienky spomaľovania procesu starnutia veľmi dôležité. Na trhu je prípravkov s týmito vlastnosťami viac než dosť, vy ale môžete použiť aj obyčajný mandľový, kokosový alebo olivový olej, ktorý sa dá zmiešať spolu s inými prísadami z vašej domácnosti.

Dodajte jej správne živiny

Opäť je to o starostlivosti, v tomto prípade ide o správnu výživu vašej pokožky z vnútra. Teda správne stravovanie, ktoré v konečnom výsledku ovplyvňuje vzhľad vašej pleti. Je veľmi veľa potravín, ktoré sú prospešné a nápomocné, špeciálnu pozornosť by ste mali venovať tým, ktoré majú vysoký obsah antioxidantov, ktoré s príznakmi starnutia bojujú asi najviac. Čerstvé ovocie a zelenina, alebo produkty z nich sú najlepších a dostupným prostriedkom.

Úloha v AHA

Ako ľudia starnú, koža má tendenciu byť tenšia, suchá a zvädnutá. Alfa-hydroxykyseliny (AHA) fungujú ako exfolianty, pomáhajú rozkladať mŕtvu, suchú pokožku a zanechávajú len tú, ktorá vyzerá jasnejšie. Štúdie tiež ukazujú, že AHA môžu zvýšiť hrúbku kože zvýšením produkcie kolagénu.

Kyselina glykolová sa vyskytuje ako stopová zložka v obmedzenom počte potravín vrátane cukrovej trstiny, cukrovej repy a hrozna. Papája, jablká, citróny a ananásy sú tiež ďalšie plody, ktoré obsahujú rôzne typy alfa-hydroxykyselín.

Slnko

O tom, že je slnečné žiarenie škodlivé asi väčšina z vás vie, pre pokožku a jej optimálne vlastnosti sa ale považuje zároveň za jeden z najdôležitejších zdrojov vitamínu D. Ten je podľa niektorých výskumníkov dokonca potrebný aj pre vytvorenie pocitu šťastia a spokojnosti. S intenzitou by ste to ale nemali preháňať.

Sú to jednoduché postupy, ktoré vám nezaberú ani čas a nespôsobia vysoké finančné výdavky, tak to vyskúšajte, nezabudnite pritom ale na alergie.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.